Книжка "Можливості дару в суспільстві обміну" присвячена філософії дару та пропонує цілісне розуміння конкретних соціокультурних, економічних, етичних, психологічних явищ і проблем, у створенні й розв'язанні яких обмін і дар грають необхідну, але принципову різну роль.
З кінця минулого сторіччя на Заході відбувається бум наукових штудій, пов'язаних з такими явищами-айсбергами як обмін і дар. Їх дослідження актуальне і для України. Українці зіткнулись з комплексом проблем, вкрай складних для теоретичного розуміння і практичного розв'язання: війна; пошук особистого, національного і загальнолюдського сенсу свого буття; заміщення людських, етичних, близьких стосунків "ринковими", платними, відчуженими; занепад економіки і виробництва, науки й освіти, медицини і народжуваності, шлюбів і родин; хабарництво і національний борг; політична, соціальна, громадянська, міжособиста пасивність, зневіра, взаємна розлюченість, заздрість та майже всюдисущі брехня і крадіж.
Як продемонстровано у цій книжці, аналіз явища обміну допомагає знайти деякі з витоків цих кризових процесів, а використання багатогранного потенціалу дарування дозволяє вирішувати проблеми, подібні до перелічених.
Книжка пропонує критично-порівняльний і узагальнюючий аналіз обміну і дару як взаємопов'язаних, але принципово різних явищ.
Результати аналізу застосовуються для цілісного розуміння конкретних соціокультурних, економічних, етичних, психологічних явищ і проблем, у формуванні і розв'язанні яких обмін і дар грають необхідну, але принципову різну роль (див. § 7 і 9). Значення дослідження полягає у демонстрації соціокультурного, антропологічного, онтологічного потенціалу дарування, здатного обмежувати деструктивні ефекти обміну в соціокультурній сфері, а також пояснювати, розв'язувати соціокультурні проблеми та створювати множину соціокультурних явищ там, де цього неспроможний зробити обмін.
Книжка становить теоретичний і практичний інтерес для філософів, психологів, соціологів, культурологів, економістів, а також тих, хто бажають надати нового виміру своїм міжособистим стосункам.
Книжка написана простою і зрозумілою мовою.
Рекомендовано до друку Вченою Радою Центру гуманітарної освіти НАН України.
ПРО АВТОРА
Віталій Тимченко - випускник філософського факультету Київського національного університету Тараса Шевченка. Кандидат філософських наук. Має досвід викладання у вищій і середній школах. Консультант з питань любовних стосунків, шлюбу й дитячого виховання. Живе в столиці України. Email: [email protected]
Філософські зацікавлення: психологія (започаткована Фройдом); філософія і культура Сходу; філософія любові; життя "архаїчних" спільнот минулого і сучасності; критика раціоцентризму; філософія життя; філософія серця; філософська думка України; етика; онтологія; природа часу й ін.: https://independent.academia.edu/ТИМЧЕНКО_ВІТАЛІЙ
Вступ - https://diamail.com.ua/PDF/978-617-7446-55-1/preface.pdf
Зміст - https://diamail.com.ua/PDF/978-617-7446-55-1/content.pdf
Уривки - https://diamail.com.ua/PDF/978-617-7446-55-1/parts.pdf
Про автора - https://diamail.com.ua/PDF/978-617-7446-55-1/author.pdf
Розгорнути ⇓