Посібник з когнітивно-поведінкової терапії
Книгою можуть скористатися всі, хто цікавиться психотерапією, зокрема когнітивним її напрямом. Терапевти з будь-яким досвідом знайдуть безліч порад та ідей щодо застосування різноманітних технік лікування цілої низки психічних розладів. Особлива увага зосереджена на побудові міцного терапевтичного союзу, методі спрямованого відкриття та сократівського діалогу, щоб знайти та активувати сильні сторони та ресурси клієнта. Когнітивно-поведінкова терапія вже давно зарекомендувала себе як ефективний метод полегшення страждань та поліпшення самопочуття. Перше видання цієї книги було перекладено понад 20 мовами, і авторка отримала відгуки фахівців з усього світу, на яких частково ґрунтувалися доповнення до цього видання.
Когнітивно-поведінкова терапія — це теоретично-практичне підґрунтя для фахівців будь-якого напряму. В книзі розкриті сучасні постулати одного з найефективніших методів психотерапії. Перше видання вже стало підручником і є частиною навчальних програм з психології, психіатрії, соціальної роботи та консультування в усьому світі. Воно було перекладено понад 20 мовами, і авторка отримала відгуки фахівців з усього світу, на яких частково ґрунтувалися доповнення до цього видання.
Нове розширене та вдосконалене видання містить безліч цінної інформації щодо ключових процесів формування терапевтичного союзу, практик усвідомленості й інших технік сучасних форматів КПТ. Ця книга призначена для широкого кола читачів: від студентів гуманітарних напрямів до досвідчених психологів та психіатрів.
Про авторку
Джудіт С. Бек, докторка психології, директорка Інституту когнітивної терапії та досліджень Аарона Бека, розташованого в передмісті Філадельфії, займає також посаду клінічної асистентки професора психології та психіатрії в Університеті шт. Пенсильванія. Упродовж багатьох років Джудіт займається навчанням когнітивних терапевтів, а також супервізією. Крім того, вона визначна лекторка, яка організувала безліч робочих груп та семінарів як національного, так і міжнародного масштабу з питань застосування когнітивної терапії в лікуванні депресивних, тривожних, панічних та біполярних розладів, розладів особистості та порушень міжособистісних відносин, а також попередження рецидиву розладу після завершення терапії.
Стислий зміст
Передмова 17
Вступ 21
Глава 1. Вступ до когнітивно-поведінкової терапії 23
Глава 2. Огляд терапії 43
Глава 3. Когнітивна концептуалізація 57
Глава 4. Сеанс оцінювання 75
Глава 5. Структура першого терапевтичного сеансу 91
Глава 6. Поведінкова активація 116
Глава 7. Другий та наступні сеанси: структура та формат 139
Глава 8. Труднощі структурування терапевтичного сеансу 166
Глава 9. Пошук автоматичних думок 182
Глава 10. Пошук емоцій 205
Глава 11. Оцінювання автоматичних думок 214
Глава 12. Реагування на автоматичні думки 236
Глава 13. Визначення та зміна проміжних переконань 249
Глава 14. Визначення та зміна глибинних переконань 285
Глава 15. Додаткові когнітивні та поведінкові техніки 317
Глава 16. Образні уявлення 341
Глава 17. Домашні завдання 360
Глава 18. Завершення терапії та профілактика рецидивів 387
Глава 19. Планування терапії 404
Глава 20. Проблеми в терапії 420
Глава 21. Розвиток когнітивно-поведінкового терапевта 433
Додаток А. Робочий бланк терапевтичного випадку 437
Додаток Б. Когнітивно-поведінкова терапія: корисні джерела інформації 443
Додаток В. Шкала когнітивної терапії 445
Список джерел 452
Розгорнути ⇓